Trafik Yönetim Merkezi İle Mersin Trafiği Kontrol Altında - Anamurbasin

Trafik Yönetim Merkezi İle Mersin Trafiği Kontrol Altında

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin trafiğini rahatlatmaya yönelik yeni vizyon projelerinden birisi olan ‘Dinamik Kavşak Projesi ve Trafik Yönetim Merkezi’ni düzenlenen tanıtım toplantısı ile basına ve sivil toplum kuruluşlarına tanıttı.Başkan Kocamaz: “Mersin trafiğini Akıllı Ulaşım ile rahatlatıyoruz”

Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaşanılan dönemin en belirgin özelliği olan hızlı değişime teknolojik temelli hizmetler üreterek ayak uydurduklarını ve Mersin’i refah seviyesi yüksek akıllı bir kent konumuna getirdiklerini ifade ederek, Yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemleri kullanarak, kaynakların etkin ve akıllıca tüketildiği, doğaya saygılı, çevre sorunlarının minimuma indirgendiği, konforlu, sağlıklı, kendi kendine yetebilen yeni yaşam alanları yaratabilmeyi temel aldığımız projeler üretiyor ve uyguluyoruz.Kentimiz için hazırladığımız teknoloji ve inovasyona dayalı, kent ve insan odaklı projelerimizle geleceğimizi planlıyor, vatandaşlarımızı akıllı toplum çatısı altında buluşturuyoruz. Kentimizin ulaşımını yenilikçi teknolojiyle buluşturup vatandaşlarımızın isteklerini, kentimizin mevcut ve potansiyel sorunlarını zamanında ve yerinde tespit ederek bilişim odaklı pratik çözümler sunuyoruz. Mersin trafiğini akıllı ulaşım ile rahatlatıyoruz” dedi.

“Başaramazsınız denileni yüreğimizdeki memleket sevdasıyla başardık”

Akıllı ulaşım misyonuyla hayata geçirdikleri çalışmalarla, Mersin trafiğini her geçen gün daha da rahatlattıklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Ulaşım Ana Planı projelerimizi bir birey, bir ebeveyn, bir çevreci ruhuyla hayata geçirdik. Bu kentte yaşayan bireyler işine, gücüne, evine bir an önce ulaşmak ister. Bütçesini düşünerek daha az yakıtla ulaşımını sağlamak ister. Bir ebeveyn, kaos dolu trafik yerine akıllı sinyalizasyon sistemiyle donanmış ulaşım ağında evlatlarına bir an önce kavuşmak ister. Kentte yaşayan bir çevreci zorunlu olan ulaşım ağının doğaya daha az zarar vermesini ister. İşte tüm bunları düşünerek hazırladığımız projelerimizle halkımızın daha güvenli, daha hızlı, daha kolay ve daha ekonomik bir şekilde ulaşım ihtiyacını karşılıyoruz. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda Mersin için hep daha iyisini dileyerek ilerledik. Olmaz denileni oldurduk. Başaramazsınız denileni yüreğimizdeki memleket sevdasıyla başardık. Kentimize kazandığımız ulaşımda çığır aşan Dinamik Kavşak Yönetim Sistemi ve Trafik Yönetim Merkezi’nin tüm Mersin’e ve Mersinlilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.