Anamur Cumhuriyet Meydanın'da Kar Sevinci - Anamurbasin

Anamur Cumhuriyet Meydanın’da Kar Sevinci
Anamurlu çocuklar kara doydu. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi ortaklaşa hazırladığı karne hediyesi “ kar şenliği “ ile Anamurlu çocuklar kara ve eğlenceye doydu.
Belediye tarafından Torosların yüksek kesimlerinden getirilen 10 kamyon kar ,Yeni Cumhuriyet Meydanına bırakıldı. Büyük küçük demeden herkes karın tadını çıkardı. Yanlarında naylon poşetlerini getiren çocuklar ise tepeciğin üzerinden zemine kadar kaydılar. Renkli görüntülerin yaşandığı meydanda Belediye Başkanı Mehmet Türe de çocuklarla kartopu savaşı yaptı. Veliler de çocuklarla birlikte Yeni Cumhuriyet Meydanında hem kar topu oynayarak çocukluklarını yaşadılar, hem de kardan adam yaptılar.
Çocuklardan Sinema ve bilet İzdihamı
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin Büyükşehir Belediyesinin kar sürprizinin ardından Anamur da karne alan öğrencilere 15 bin sinema ve lunapark bileti hediye etti. Bilet almak isteyen minikler, Başkan Türe´nin elinden biletleri alabilmek için bir birleri ile yarışınca meydanda izdiham yaşandı. Bir birlerini iterek başkana ulaşmaya çalışan minikler farkına varmadan Başkan Türe’yi de itmeye başladılar. Başkanda öğrencilerle birlikte düşme tehlikesi geçirdi. Türe, çocukların karne sevincine katlı sağlamak için böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi. Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Erkan Arıcı da, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın eğitime önem veren bir belediye başkanı olduğunu ve çocukların bu güzel gününde sevinçlerine katkı sağlamak için böyle bir organizasyonun altına imza attığını söyledi. Anamurda kar macerasını yaşayan öğrenci ve veliler, hem Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye, hem de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a teşekkür ettiler.