Hayvan Dostu Mersin - Anamurbasin

Hayvan Dostu Mersin

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen hayvanlara yönelik zulüm ve işkence haberlerine rağmen, Mersin Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Gündemden düşmeyen, sokak hayvanlarına yönelik zulüm ve işkence haberleri vatandaşlar tarafından tepki çekmeye devam ederken, sokak hayvanları için yaptığı projelerle sahipsiz hayvanlara yardım eli uzatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayvanların korunup, sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için yaptığı hizmetler ile dikkat çekiyor.
Sokak hayvanlarını korumaya yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaptığı geçici hayvan barınaklarıyla, kentin çeşitli yerlerine kurduğu köpek besleme odakları ve kedi evleri ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ‘Miyav Park’ projesiyle dikkatleri üzerine çeken Büyükşehir Belediyesi vatandaşlar tarafından büyük takdir topluyor.

Kendi enerjisini üreten doğal yaşam alanı

Güvenlik kamerası ile 7/24 kontrol edilen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Miyav Park’ta,  sokak kedileri için oyun alanları, mama ve su kapları, kedilerin uyumaları için minik kulübeler, gece ışıklandırmaları için enerjisini kendisi üreten güneş panelleri, tuvaletler ve çim alanları bulunuyor. Doğal bir yaşam alanını andıran, insanların ve köpeklerin giremeyeceği şekilde tasarlanan Miyav Park’ta, kediler hem konaklayıp hem beslenme ihtiyaçlarını karşılarken, hem de oyun alanlarında vakit geçiriyor. Kedilerin günlük bakım ve kontrollerinin de yapıldığı tam donanımlı bu parkta hasta olduğu tespit edilen kedilerin bakımevlerine nakilleri yapılıyor. Tedavi ve kısırlaştırılma işlemleri yapıldıktan sonra Miyav Park’a bırakılan kediler bu sayede kontrol altına alınarak sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürüyor. Öte yandan Türkiye’nin en büyük hayvan barınağını inşa eden Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki günlerde hizmete sunacak. Gerekli fiziksel ve teknik donanım tamamlandığı tesiste, 4 ameliyathane, 4 muayene odası, Laboratuvar, anestezi bölümü, veteriner odası, röntgen bölümü, müşahede ünitesi, fizik tedavi ve iyileştirme ünitesi, soğuk hava deposu, kafeterya, mutfak, mescit, kedi ve köpekler için ayrı mama odası, tıraş odası, sahiplendirme alanı,  serbest dolaşım alanları ve Miyav Park yer alıyor.