E-DEVLET ÇÖKTÜ - Anamurbasin

E-DEVLET ÇÖKTÜ

E-Devlet bugün yayınladığı yeni bir hizmet ile Herkez in ilgisini Çekti yeni yayınlanan hizmet ile artık. Soy ağacınızı öğrenebiliyorsunuz. Tabi herkez öğrenmek isteyince e-devlet sunucuları aşırı yüklendiği için şu anda hizmet veremez duruma geldi. 

E devlet hizmetlerini kullanmak isteyenlerin giriş yapabilmek için bazı bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Bu bilgileri girerek E devlete giriş yapabilirsiniz.

 

T.C. kimlik numaranız ve e devlet şifreniz ile giriş yapabileceğiniz gibi internet bankacılığını kullanarak da sistemin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Kimlik doğrulama için farklı araçlar kullanılabilir: Kullanıcı adı ve parola, e-posta ve parola vb. e-Devlet Kapısı, kimlik doğrulama için Kimlik numarası ve şifre, e-imza, mobil imza, T.C. Kimlik Kartı kullanır. Şifreyi, şahsen başvuru ile, üzerinde

T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, hakim ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izin kartı) ibraz edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir. Şu anda yoğunluk olması nedeni ile e devlet’e girişte sorunlar yaşanıyor.